krav maga

ZAPISY NA ZAJĘCIA KRAV MAGA CAŁY ROK

Zajęcia: wtorki 18.30 i piątki 18:30
Gliwice os. Kopernika ul. Syriusza 30 (szkoła obok kąpieliska leśnego)

Atakuj tak aby nawet dużo silniejszy napastnik poczuł się zagrożony, trafiaj w te miejsca, których żadne ćwiczenia nie są w stanie wzmocnić.

W olbrzymiej większości przypadków jest tak, że im szybciej postawisz zdecydowany opór tym szybciej uciekniesz i tym mniejsze będą Twoje fizyczne i psychiczne obrażenia. Doświadczenie uczy, że zdecydowana obrona połączona z głośnym wzywaniem pomocy i szybką ucieczką najczęściej jest tą najefektywniejszą strategią wyjścia z opresji. Szkolenie pomoże Ci wybrać najsensowniejszą strategię w konkretnej sytuacji w jakiej się znajdziesz. Można się nauczyć rozpoznawać sytuację realnie i na chłodno oceniać szanse. A Twoje szanse rosną, jeśli masz więcej prostych /rozwiązań/ możliwości do wyboru. Podczas szkolenia przede wszystkim uczysz się większej świadomości tego, co dzieje się wokół Ciebie tak aby można było uniknąć wielu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Samoobrona nie jest sportem. Nie wymaga siły, sprawności i ciągłego treningu. Nie uczysz się walki zgodnej z regułami. Uczysz się uderzyć tam, gdzie nie tracisz siły na darmo i uczysz się jak uderzać, żeby było to skuteczne. Zajęcia prowadzone są przez instruktora służb mundurowych z wieloletnim doświadczeniem tak w sztukach walki jak i bojowym oraz policjantów, żołnierzy, instruktorów dalekowschodnich sztuk walki a także instruktorów Fitness i ćwiczeń siłowych posiadających państwowe uprawnienia instruktora. Nasza kadra instruktorska to ludzie, którzy nie tylko zajmują się szkoleniem w codziennym życiu. Mają kontakt z zagrożeniami współczesnego świat ryzykując na co dzień własne życie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

KRAV MAGA

Prostota, szybkość, skuteczność

Tak można w trzech słowach scharakteryzować najskuteczniejszy na świecie system walki opracowany przez ekspertów izraelskich służb specjalnych. Jedyną filozofią którą kieruje się system jest przeżyć w ekstremalnie niebezpiecznych sytuacjach.

Pamiętaj! Tylko atak przerywa atak uderzaj, uciekaj i nigdy się nie poddawaj!!!

Sztuki walki towarzyszą wyszkoleniu wojowników od początków konfliktów na świecie.
Do dnia dzisiejszego w jednostkach wojska i policji na świecie prowadzone są szkolenia z zakresu walki wręcz. Aktualne statystyki pokazują, że zdarzenia w bezpośredniej walce są coraz częstsze i odgrywają ważną rolę na polu walki i podczas przeprowadzanych interwencji. Wbrew pozorom nie tylko w policji, gdzie jednak do użycia siły fizycznej dochodzi najczęściej, ale także w działaniach wojskowych poza granicami państwa w obecnych konfliktach zbrojnych dochodzi do walki w bezpośrednim kontakcie.
Tak samo jak rozwija się przemysł zbrojny i jednostki wyposażane są w coraz to nowsze typy broni i wyposażenia taktycznego, identycznie rozwija się wyszkolenie z zakresu walki wręcz. Z uwagi na to, że co najlepsze trafia do jednostek specjalnych będących elitą danych sił zbrojnych państwa skupię się na sztukach walki jakich uczeni są Ci ludzie. Łatwo wywnioskować, że tego typu jednostki trenują najskuteczniejsze na świecie style i systemy. Uczą się tego co zostało sprawdzone w praktyce i odniosło sukces w dziedzinie samoobrony.
System bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka, dzięki czemu jest łatwo przyswajalny i nie wymaga wielogodzinnych powtórzeń danych technik. Posiada różne kopnięcia, pchnięcia i uderzenia na wrażliwe części ciała tj. okolice gardła, oczu, krocze, kolana. System cały czas ewoluuje na drodze licznych badań i doświadczeń użytkowników, ale także przejmując z innych systemów obronnych bądź sztuk walki najbardziej skuteczne rozwiązania.
Ze względu na swoją skuteczność system był początkowo używany na całym świecie przez służby mundurowe (wojsko, jednostki specjalne, policja). Po pewnym czasie został zaadaptowany do wersji cywilnej. W późnych latach 80. XX wieku krav maga zaczęto uczyć społeczeństwo izraelskie. Ponieważ niemal każdy w tym społeczeństwie służy w wojsku, większość miała do czynienia z rozmaitymi formami krav maga. Obecnie nauka krav maga jest obowiązkowa nawet w izraelskich szkołach publicznych.
Krav maga nie jest sportem. Ponieważ z założenia służy samoobronie, nie ma w niej współzawodnictwa, zaś trening służy wyłącznie zastosowaniom praktycznym w walce realnej. Głównym celem walki jest pozbawienie napastnika zdolności do dalszej walki. Podstawowym celem szkolenia jest nauczenie przewidywania sytuacji zagrożeń, ich unikania, przytomności umysłu i działania w stresie.

Comments are closed