samoobrona dla kobiet


BEZPIECZNA KOBIETA

Szkolenie jest przeznaczone dla wszystkich kobiet niezależnie od wieku i sprawności fizycznej, opiera się na nauce realnej walki KRAV MAGA, rozpoznawania sytuacji zagrożenia, unikania ich, treningu pewności siebie oraz zachowania podczas spotkania z napastnikiem. Uczestniczki uczą się reagować stosownie do zagrożenia poprzez słowną i fizyczną samoobronę. Rozwiązywać sytuacje zagrażające życiu lub zdrowiu nie tylko swojego ale także osób trzecich gdzie często w szkoleniach ten aspekt jest pomijany, ponieważ instruktorzy skupiają się tylko na obronie własnej (a co z obroną innych?). Techniki samoobrony jakie obejmują szkolenie dla kobiet oparte są na prostych technikach wykorzystywanych w wojsku nie wymagają przygotowania sprawnościowego ani fizycznego. Należy pamiętać że czas szkolenia kobiet jaki jest ogólnie stosowany jest zbyt mały aby nauczyć się technik wykorzystywanych w sztukach walki oraz padów których żadna osoba nie będzie w stanie wykonać na twardym podłożu po tak krótkim czasie trwania kursu. (Techniki używane w szkoleniach żołnierzy bazują głównie na naturalnych odruchach które pozwalają w szybkim czasie przygotować go do walki wręcz). Dlatego w naszym szkoleniu skupiamy się na naturalnych odruchach oraz uczymy jak wykorzystać to co daje nam otoczenie oraz wykorzystania przedmiotów codziennego użytku do obrony (przytomnie i zdecydowanie reagować zachowując zimną krew w sytuacjach zagrożenia). Szkolenie obejmuje nie tylko obronę przed wszelkimi formami przemocy, w windzie, autobusie, pociągu, samochodzie, na klatce schodowej, a także praktyczne (szybkie) zwalczanie realnego zagrożenia, obejmuje również trening BODY COMBAT

Body Combat to połączenie elementów Fitness z technikami walki wręcz Krav Maga co pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę i wygląd naszej sylwetki poprzez różnorodność ćwiczeń kształtujących nasze ciało, ale także na lepsze samopoczucie i pewność w podejmowaniu trudnych decyzji związanych z napaścią na drugiego człowieka. Nie są to typowe żmudne i wyczerpujące treningi jakie występują w sztukach walki. Jest to połączenie najskuteczniejszych i najprostszych technik obrony z elementami ćwiczeń ruchowych wykonywanych podczas muzyki, co idealnie współgra ze sobą. Tym samym pozwala nam szybciej, przyjemniej i nieświadomie uczyć się odruchów walki wręcz pozwalających obronić się przed brutalnym napastnikiem, a zarazem wyrzeźbić nasze ciało. Trening ma być przyjemnością! A nie tylko ciężką harówką, która polepszy wygląd naszego ciała. Body Combat nie tylko pomoże ci rozładować napięcie ale głównie stracić zbędne kilogramy i wyrzeźbić pośladki, nogi i brzuch, bo właśnie te partie ciała biorą największą aktywność podczas treningów. Jest to także doskonały dodatek ćwiczeń aerobowych pomiędzy typowymi treningami siłowymi, nie tylko dla kobiet ale także dla mężczyzn. Body Combat został opracowany z myślą o potrzebach współczesnej kobiety a także zagrożeniach i trybu życia w ciągłym pośpiechu oraz stresie. Jest przeznaczony dla wszystkich kobiet niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. To jeden z najszybszy sposób na widoczne efekty poprawy wyglądu, samopoczucia i bezpieczeństwa. Celem tych zajęć jest podniesienie ogólnej świadomości kobiet w dziedzinie zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa a także zapomnieniu o codziennych obowiązkach dnia codziennego.

Co Ci daje Body Combat

Poprawa ogólnego stanu zdrowia oraz sprawności fizycznej
Lepsza sylwetka i redukcja wagi
Lepsze samopoczucie oraz redukcja stresu
Poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie pewność siebie
Nawiązanie nowych znajomości, kontaktów oraz dobra zabawa

Atakuj tak aby nawet dużo silniejszy napastnik poczuł się zagrożony, trafiaj w te miejsca, których żadne ćwiczenia nie są w stanie wzmocnić

W olbrzymiej większości przypadków jest tak, że im szybciej postawisz zdecydowany opór tym szybciej uciekniesz i tym mniejsze będą Twoje fizyczne i psychiczne obrażenia. Doświadczenie uczy, że zdecydowana obrona połączona z głośnym wzywaniem pomocy i szybką ucieczką najczęściej jest tą najefektywniejszą strategią wyjścia z opresji. Szkolenie pomoże Ci wybrać najsensowniejszą strategię w konkretnej sytuacji w jakiej się znajdziesz. Można się nauczyć rozpoznawać sytuację realnie i na chłodno oceniać szanse. A Twoje szanse rosną, jeśli masz więcej prostych /rozwiązań/ możliwości do wyboru. Podczas szkolenia przede wszystkim uczysz się większej świadomości tego, co dzieje się wokół Ciebie tak aby można było uniknąć wielu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Samoobrona nie jest sportem. Nie wymaga siły, sprawności i ciągłego treningu. Nie uczysz się walki zgodnej z regułami. Uczysz się uderzyć tam, gdzie nie tracisz siły na darmo i uczysz się jak uderzać, żeby było to skuteczne. Zajęcia prowadzone są przez instruktora służb mundurowych z wieloletnim doświadczeniem tak w sztukach walki jak i bojowym oraz policjantów, żołnierzy, instruktorów dalekowschodnich sztuk walki a także instruktorów Fitness i ćwiczeń siłowych posiadających państwowe uprawnienia instruktora. Nasza kadra instruktorska to ludzie, którzy nie tylko zajmują się szkoleniem w codziennym życiu. Mają kontakt z zagrożeniami współczesnego świat ryzykując na co dzień własne życie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Sztuki walki towarzyszą wyszkoleniu wojowników od początków konfliktów na świecie. Do dnia dzisiejszego w jednostkach wojska i policji na świecie prowadzone są szkolenia z zakresu walki wręcz. Aktualne statystyki pokazują, że zdarzenia w bezpośredniej walce są coraz częstsze i odgrywają ważną rolę na polu walki i podczas przeprowadzanych interwencji. Wbrew pozorom nie tylko w policji, gdzie jednak do użycia siły fizycznej dochodzi najczęściej, ale także w działaniach wojskowych poza granicami państwa w obecnych konfliktach zbrojnych dochodzi do walki w bezpośrednim kontakcie.
Tak samo jak rozwija się przemysł zbrojny i jednostki wyposażane są w coraz to nowsze typy broni i wyposażenia taktycznego, identycznie rozwija się wyszkolenie z zakresu walki wręcz. Z uwagi na to, że co najlepsze trafia do jednostek specjalnych będących elitą danych sił zbrojnych państwa skupię się na sztukach walki jakich uczeni są Ci ludzie. Łatwo wywnioskować, że tego typu jednostki trenują najskuteczniejsze na świecie style i systemy. Uczą się tego co zostało sprawdzone w praktyce i odniosło sukces w dziedzinie samoobrony.
System bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka, dzięki czemu jest łatwo przyswajalny i nie wymaga wielogodzinnych powtórzeń danych technik. Posiada różne kopnięcia, pchnięcia i uderzenia na wrażliwe części ciała tj. okolice gardła, oczu, krocze, kolana. System cały czas ewoluuje na drodze licznych badań i doświadczeń użytkowników, ale także przejmując z innych systemów obronnych bądź sztuk walki najbardziej skuteczne rozwiązania.
Ze względu na swoją skuteczność system był początkowo używany na całym świecie przez służby mundurowe (wojsko, jednostki specjalne, policja). Po pewnym czasie został zaadaptowany do wersji cywilnej. W późnych latach 80. XX wieku krav maga zaczęto uczyć społeczeństwo izraelskie. Ponieważ niemal każdy w tym społeczeństwie służy w wojsku, większość miała do czynienia z rozmaitymi formami krav maga. Obecnie nauka krav maga jest obowiązkowa nawet w izraelskich szkołach publicznych.
Krav maga nie jest sportem. Ponieważ z założenia służy samoobronie, nie ma w niej współzawodnictwa, zaś trening służy wyłącznie zastosowaniom praktycznym w walce realnej. Głównym celem walki jest pozbawienie napastnika zdolności do dalszej walki. Podstawowym celem szkolenia jest nauczenie przewidywania sytuacji zagrożeń, ich unikania, przytomności umysłu i działania w stresie.

Brak możliwości komentowania.